Włosy kręcone mogą prezentować się faktycznie efektownie, jednak wymagają bardzo troskliwej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście efektownie, jednak wymagają nadzwyczaj wzmożonej pielęgnacji, gdyż przeważnie są zdecydowanie bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, szczotkowane na sucho loki zaczynają się puszyć, w ten sposób cała fryzura traci swój kształt, tym samym osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami powinny wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (strona internetowa). Ogólnie, dobrze jest decydować się na wykorzystywanie tych kosmetyków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do zwyczajnego użytku powinien być łagodny. Z reguły polecane są znakomitej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy nebulizator cena).

Na pewno posłuży Ci dobra strona www (https://novagroup.pl/) ze szczegółami, które tyczą się opracowanego tutaj wątku. Nie czekaj więc i wejdź w umieszczony tu link.

Marka ma w swojej ofercie nie tylko szampony, ale również maski i odżywki, jakie widocznie wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone z reguły są dosyć suche z natury, toteż regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich stanu. W dodatku, należy pamiętać, żeby włosów nie czesać na sucho, gdyż rozczesanie loków skutkuje problematycznym w ułożeniu puchem. Dobrze jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeśli włosy są dość splątane, warto nałożyć odżywkę. (Nowość: masła do ciała) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei dużo mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto także prawidłowo zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu doskonale sprawdzają się odżywki silikonowe bądź jedwabie do włosów. Ochraniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są zazwyczaj najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, też rzeczywiście wrażliwe. Kobiety, które mimo właściwej pielęgnacji i czesania włosów „na mokro” dalej nie potrafią wydobyć z nich odpowiedniego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Często bowiem konieczne jest profesjonalne pocieniowanie określonych warstw włosów, dzięki czemu będą one lżejsze. Jest również sporo technik suszenia, których zadaniem jest podkreślenie skrętu, przykładowo słynny już plunking. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że wszystkie włosy mają inne potrzeby, z tego powodu należy je obserwować oraz sprawdzać, jakie kosmetyki lub sposoby pielęgnacji faktycznie przynoszą stosowne efekty. Więcej na stronie