Trening czystości malucha. Akcesoria, które pozwolą się z nim uporać.

Każdy rodzic pamięta kupowanie dużych ilości pieluch i oczekiwanie na ich pożegnanie, a tym samym osiągnięcie przez maluszka danego stopnia samodzielności. Trening czystości jest bardzo trudnym zadaniem zarówno dla mamy i taty, jak i dla maleństwa. To bardzo ważna chwila w życiu maluszka, więc należy być bardzo cierpliwym i opanowanym, ponieważ zdenerwowanie może przejść na malucha, a taka sytuacja nie będzie dobra dla nikogo.

strona internetowa

Autor: Huggies®

Nauka używania małej toalety niestety jest żmudna i długotrwała. Zazwyczaj trwa ona około dwóch miesięcy, a u niektórych maluchów nawet pół roku. Dla mamy i taty jedynym rozwiązaniem jest cierpliwość i pozytywne nastawienie, które prędzej czy później na pewno się opłacą. Oczywiście, podczas całego treningu dobrze jest mieć w zapasie jakieś pieluszki wielorazowe, ponieważ mogą przydać się jeszcze w nocy lub na długim spacerze. Zanim przystąpimy do rozpoczęcia treningu warto nabyć nocnik dostosowany rozmiarem do naszego maleństwa i postawić go w toalecie koło muszli sedesowej. Sprawdź: linkuję.

W przypadku dzieci starszych, które już będą korzystały z toalety, można kupić nakładkę na normalną muszlę i stopień do muszli i umywalki, aby było łatwiej sięgnąć. Sprawdzonym dodatkiem wspomagającym drogę do pozbycia się pieluch jednorazowych będą pieluchomajtki, a potem majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, lecz nie ubiera się ich tak ciasno, jak pieluszkę, tylko nosi tak, jak majtki. Mogą pomóc dzieciom komunikującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocnika, a rodzicom – gdyby dziecko nie zdążyło uprzedzić – ułatwią przebieranie. Za to majtki treningowe mają dwie strony - zewnętrzną warstwę nieprzemakalną i wewnętrzną, chłonącą.

Ta solidna oferta (https://klinikajurajska.pl/nowoczesna-diagnostyka-obrazowa/tomografia-komputerowa), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej tematyki, zawiera pokrewne informacje na to fascynujące zagadnienie - zobacz tu.

Wybór wzorów i kolorów jest bardzo duży.

zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej zapinane są z przodu na zapinki, którymi można regulować wielkość majteczek, lecz można też nabyć modele dobrane do wagi i wieku malucha. Warto mieć kilka par, by prać je na bieżąco z innymi dziecięcymi ubrankami. Ze względu na stosunkowo gruby wkład, mogą schnąć dłużej niż zwykłe, więc warto mieć zapas. Asortyment gadżetów pomagających porzucić pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę duży. Trzeba tylko wyczuć moment, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać maluszka i chwalić za poczynione postępy.