Toaleta publiczna: w jaki sposób odpowiednio wyposażać tego rodzaju miejsca

Toalety publiczne to nie tylko te, które kojarzą się z niezbyt przyjemnym zapachem i niezachowaniem higieny. To także toalety w szkole, pracownicze, w galeriach handlowych itp. Powinny być one prawidłowo dopasowane do różnego rodzaju odbiorcy i spełniać wszystkie higieniczne normy. W jaki sposób i gdzie wyposażyć takie miejsce?

Projekt publicznej toalety
Autor: Katarzyna Szpicmacher, Maja Matu
Źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Po pierwsze należy dokładnie określić dla kogo będzie przeznaczona toaleta, ponieważ - co oczywiste - zupełnie odmiennie będzie to wyglądać się w przypadku kobiet, mężczyzn lub dzieci, niepełnosprawnych. Warto również sprawdzić, które akcesoria są nam naprawdę potrzebne, a które możemy potraktować jako dodatek. Najbardziej znienawidzonym typem toalet publicznych są te niepachnące przyjemnie, dodatkowo z zalaną podłogą, w której nie znajdziemy nawet kawałka papierowego ręcznika. W takim momencie często w ogóle rezygnujemy z korzystania. Dlatego też bardzo ważne jest, aby toaleta była w pełni wyposażona, miała prawidłową wentylację i przede wszystkim była sucha, a jej stan stale kontrolowany.

Po pierwsze warto zadbać, aby miejsce to było prawidłowo oznakowane. Osoba, która chce z niego skorzystać nie powinna mieć kłopotów ze znalezieniem oznaczeń prowadzących do toalet. Oprócz tego warto zapewnić naturalne oświetlenie, które nie będzie oślepiać użytkowników i nie będzie sprawiać wrażenia, że miejsce nie jest czyste. W niektórych przypadkach warto wyposażyć takiego typu miejsca w lampy owadobójcze - polecana strona www. Może to stać się bardzo przydatne, szczególnie, kiedy do toalety wchodzimy z zewnątrz. Ważne są także odpowiednie materiały na podłodze czy ścianach. Muszą sprawiać, że ryzyko poślizgnięcia się będzie jak najmniejsze. Warto skrupulatnie przemyśleć też układ toalet.

Toaleta publiczna
Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład nie powinno się umieszczać pisuarów naprzeciwko drzwi wejściowych lub tak, by były widoczne w lustrze naprzeciwko wejścia. Zwiększa to poczucie komfortu zarówno korzystających, jak i wchodzących. Dobre jest również jeśli w miarę możliwości jak najwięcej czynności można wykonywać bezdotykowo, np.

Sprawdź ten użyteczny tekst - opisuje on pokrewną tematykę i na pewno także Cię zainteresuje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

spłukiwać toaletę lub myć ręce. Użytkownicy czują się wtedy pewniej. Gdy korzystamy z suszarek do rąk, warto zamontować oprócz tego dozownik z ręcznikami papierowymi, który może stać się bardzo przydatny podczas awarii. Konieczne są także oczywiście kosze na odpadki, dozowniki na mydło w płynie czy środki dezynfekcji. Idealnie wyposażona toaleta powinna posiadać również uchwyty dla osób niepełnosprawnych, umywalki dostosowane do wzrostu dzieci czy miejsce do przewijania maluchów. Wówczas jesteśmy gotowi na każdą okoliczność.Należy niezwykle dbać o higienę toalet publicznych. Ludzie, którzy z nich skorzystają oczekują zachowania higieny.

Zaintrygowała Cię opisywana problematyka? Sprawdź zatem poza tym ten wiarygodny serwis (https://filtrynakran.pl/filtry-prysznicowe) - to też bardzo cenne źródło informacji.

Powinniśmy pamiętać właśnie głównie o użytkownikach i sprawić, żeby czuli się jak najbardziej komfortowo.