Terapia łysienia za pomocą transplantacji

Łysienie androgenowe następuje z powodu czułości mieszków włosowych na androgeny i jest to najczęstsza przyczyna ubytków owłosienia i występuje u mężczyzn i pań w jakimś okresie ich życia.

Androgeny odgrywają istotną rolę w rozkwicie płciowym panów od narodzin do dojrzewania. Dopasowują pracę gruczołów łojowych, wzrost apokrynowych włosów, także libido. Wraz z wiekiem, androgeny stymulują porost owłosienia na twarzy, lecz blokują na skroniach i wierzchołku głowy.
łysienie androgenowe leczenie
Łysienie androgenowe leczenie jako niezwykle efektywną metodę uznano przeszczep włosów. Wykorzystywane są także inne procedury i fachowcy uznali, że lepsze wyniki leczenia zostały osiągnięte przez pacjentów, w przypadku których kłopot pozostał dość wcześnie zdiagnozowany. Łysienie androgenowe przejawia się zawężaniem linii na skroniach i czołowych, następnie proces zaczyna obejmować koronę głowy. Na łysienie tego typu narażone są również panie. U kobiet proces schorzenia jest inny inny niż u mężczyzn. włosy przerzedzają się na środku głowy w postaci rozrzuconej.
golenie zarostu
Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór
Autor: Holle
Źródło: Holle
Wyłączną stu procentową skuteczną strategią przywrócenia włosów na głowie jest transplantacja włosów - (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). Procedura polega na pobieraniu kawałeczków skóry owłosionej i przeszczepianiu jej w miejsca, w jakich ich brakuje. Włosy pobiera się z obrębów stabilnych odnajdujących w okolicy potylicy i rejonach skroniowych.

W przeciwieństwie do innych przeszczepów przy transplantacji włosów dawca jest równocześnie biorcą. Mieszki włosowe po stosownym spreparowaniu umieszcza się w celowo przyrządzanych maleńkich kanalikach w skórze głowy.