Sprzęt dla ludzi, którzy nie zdołają poruszać się samodzielnie

Czasy, kiedy wózek inwalidzki był prostym i niekomfortowym krzesłem na kółkach, są już historią. Dzisiaj producenci starają się, aby przystępna technika w największym stopniu ułatwiła bytowanie osobom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są dostępne w wielu typach. Dobór należytego jest zależny od poziomu kalectwa.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które mają możliwość się poruszać samodzielnie chociażby na małych odległościach, najbardziej pożyteczne mają możliwość okazać się wózki inwalidzkie składane. Ich największą zaletą jest adaptacja do przewozu, czyli mała waga, zdejmowane koła i lekka, zginana konstrukcja.

Manualnie poruszane wózki inwalidzkie o wielkich kołach, są poświęcone dla osób, jakie wiodą bardziej aktywny sposób życia. Wózki inwalidzkie elektryczne, to możliwość dla osób, które nie chcą, albo nie mogą korzystać z pomocy asystenta, lecz pragną ocalić samodzielność poruszania się i niezależność. Takie wózki są stosowne dla osób, które mają mało sprawne dłonie.

Przy doborze wózka, najistotniejsza jest prostota poruszania się i wygoda. Ważne jest, żeby niefunkcjonalne części sylwetki były właściwie wsparte, zapewniając w miarę wykonalną wygodę.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy metalowe kwietniki stojące tego opisu zapraszamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twoje rozterki.

Trwałość wózków na ogół jest bardzo dobra, ponieważ jest to sprzęt medyczny, musi on spełniać wskazane normy.polecaną ofertę znajdziesz tutaj: sklep.starszaki.pl.

starsza osoba

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo jak wózek, też wkładki ortopedyczne powinno się dobrać indywidualnie. O tym, które wkładki potrzebujemy, decyduje lekarz ortopeda. Jest możliwość także owe badanie przeprowadzić w gabinecie podologicznym. Poprawnie dobrane wkładki ortopedyczne dopasowują ustawienie stóp, wzmacniają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Osłabiają obciążenie i przemęczenie nóg, korygują ułomności postawy, wspomagają również pozbyć się bólu kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne poprawiają kształt kości, który je podpiera, w związku z tym korekta wad stóp wykonalna jest głównie u dzieci i młodzieży. W większości wypadków używanymi są wkładki na płaskostopie. Korygują komfort chodzenia u osób z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Niezależnie od tego, jakie wkładki korygujące użytkujemy, trzeba mieć na uwadze to, że obuwie trzeba dobrać do wkładek, a nie na odwrót.