Sezonowa dieta

Nowoczesny styl życia wyjątkowo szkodzi naszemu organizmowi. Za dużo czasu spędzamy w pracy, chodzimy notorycznie zmęczeni oraz rozdrażnieni. Taki stan wpływa na nasze kłopoty z zasypianiem. Przemęczenie próbujemy zlikwidować wielkimi ilościami kawy. Na dodatek, nasza dieta pozostawia wiele do życzenia. Spożywamy zbyt dużo przetworzonych produktów. Zrezygnowaliśmy ze zdrowego, domowego jedzenia na rzecz szybkich obiadów na mieście. W naszym codziennym rozkładzie dnia brak godziny na sport i relaks.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Okres letni to doskonały moment, by odmienić ten niekorzystny tryb i zacząć funkcjonować zdrowiej. Cała przyroda jest po naszej stronie. W pierwszej kolejności, duża dawka słońca sprawia, że mamy dużo energii do życia. Oprócz tego, w tym okresie łatwiej o sezonowe warzywa i owoce, którymi trzeba się zajadać.

Powinniśmy przejrzeć domowe osuszacze powietrza księgi kulinarne oraz odwiedzić rozmaite blogi i spróbować całkiem nowych przepisów. Może się okazać, że zrobione w odpowiedni sposób jarzyny wcale nie są takie złe. Przekonajmy się do pożywnych zup, które są niesłychanie ważne dla naszego układu trawiennego. Zaleta letniej metamorfozy jest fakt, że nie mamy chęci na tłuste i ciężkie potrawy. Możemy zatem szaleć ile dusza zapragnie z warzywami.

Sezon letni to również istny festiwal owoców, które należy pożerać w dowolnych ilościach. Wprowadzajmy je do naszej codziennej diety w dowolnej formie. Będą idealnym składnikiem lekkich deserów. Jeżeli jednak dbamy o linię i nie chcemy złapać nadprogramowych kilogramów, powinniśmy wykorzystać jakiś zamiennik cukru.

jedzenie latem

Autor: Jaime Olmo
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ich całe mnóstwo. Niedawno bardzo popularna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a praktycznie nie posiada żadnych kalorii. Doskonale w tej roli sprawdzają się również naturalne słody, syrop klonowy, czy cukier brzozow. Mnóstwo ludzi do słodzenia korzysta z miodu, który wprawdzie posiada więcej kalorii od cukru, ale nie zaburza równowagi mineralnej organizmu.

Latem warto zaprzyjaźnić się z ruchem na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zbilansowaną dietą przyniesie nam wspaniałe wyniki w bardzo szybkim czasie.

Znajdź więcej na temat tanie gotowanie przepisy!