Problemy z pęcherzem, zaparcia – kiedy potrzebna jest pomoc lekarza?

Nierzadko jest tak, iż dolegają nam jakieś kłopoty natury medycznej, o których wstydzimy się powiedzieć nawet lekarzowi. Przez to próbujemy pozbyć się ich domowymi sposobami, które mogą, ale nie muszą pomóc. Co robić w takiej sytuacji i kiedy jednak mimo wszystko powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza?

Produkty z błonnikiem

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Zaparcia - jak sobie radzić?

Jednym z najpowszechniejszych kłopotów zdrowotnych, z jakimi boryka się wielu ludzi, są zaparcia. Zwykle wystarczy zmiana codziennej diety i wzbogacenie posiłków o błonnik, poprawiający przemianę materii. W takiej sytuacji wizyta u lekarza nie jest wymagana, niestety, czasami bywa tak, iż permanentne problemy z załatwianiem potrzeb fizjologicznych mają swoje źródło w jakimś poważniejszym schorzeniu. Jeżeli więc domowe sposoby oraz skorygowanie nawyków żywieniowych nie przynoszą rezultatów, a co więcej problem narasta, należy skonsultować to z lekarzem. Inną popularną przypadłością są różnorakie problemy z drogami moczowymi. Ten problem najczęściej dotyka żeńską część społeczeństwa, bowiem zazwyczaj wiąże się z infekcją intymną. Zapalenie pęcherza jest bardzo męczące i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a zarówno ono, jak również pozostałe schorzenia układu moczowego, nieleczone, mogą przyczynić się do sporych powikłań zdrowotnych.

Kiedy dopadnie Cię zakażenie dróg moczowych
Kiedy niezwłocznie musimy zgłosić się do lekarza? Obecność krwi w moczu albo kale jest wskaźnikiem, iż z organizmem dzieje się coś groźnego i że nasze zdrowie jest wyraźnie nadwątlone. Jeżeli zauważymy krew podczas wypróżniania się, nie ociągajmy się z wizytą w ośrodku medycznym. Inne objawy, które wskazują na potrzebę zaprzestania domowych sposobów leczenia, to gwałtowny i silny ból, utrzymujący się przez dłuższy czas, podwyższona temperatura ciała, dreszcze, objawy dodatkowe, takie jak mdłości i wymioty, obfite pocenie się, utrata świadomości. Nawet, jeżeli niepokojące symptomy nie pojawią się, trzeba zgłosić się po pomoc specjalistyczną, jeśli zaparcia trwają od kilku dni, bowiem może dojść do nieżytu jelit. Problemy z drogami moczowymi można zwalczyć albo zminimalizować ryzyko ich pojawienia się, stosując suplementację, wzbogaconą o ekstrakt z żurawiny. Jeśli już dopadnie nas dokuczliwe zapalenie pęcherza, należy pić duże ilości wody, najlepiej z odrobiną soku z cytryny oraz wystrzegać się cukru. Po 2-3 dniach problem powinien zniknąć. Jeśli jednak dolegliwości nie miną, prawdopodobnie konieczne będzie leczenie eeg badanie koszt antybiotykiem.Kliknij po wartościowe informacje