Proste zabiegi kosmetyczne – czym charakteryzują się.

Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Nawet z najdrobniejszym detalami dotyczącymi poprawy naszej skóry, ciała, paznokci kierujemy się do specjalistów. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej powszechne w dzisiejszych czasach zabiegi. Praktycznie każdy z nas, przynajmniej raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy również nadpotliwość jako trudność dzisiejszych czasów.
sprawdź więcej tutaj
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe albo stałe pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos wyrywany jest razem z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, gdzie cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą zazwyczaj wykonuje się w domu - epilacja z reguły wymaga udania się do kosmetyczki. Rozróżnia się kilka odmian epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja czy ultradźwięki. Nadpotliwość to kłopot bardzo wielu osób (sprawdź polecaną stronę) . Każdy toczy batalię z potem, choć jego wydzielanie to konieczny dla zachowania zdrowia tok fizjologiczny. Pocenie się broni organizm przed przegrzaniem. Rzecz w tym, że u jednych skóra jest niemal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w chłodny dzień. Nadpotliwość - więcej na tej stronie - bowiem to indywidualna sprawa. Obrotnymi sposobami na walkę z poceniem to wykorzystywanie antyperspirantów, gdy jednak te nie pomagają warto siegnać po zasypki, lub zastosować terapię (2 razy w tygodniu przyrządzać sobie kąpiele dłoni jak również stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem konkuruje się też od środka. Jego wydzielanie ogranicza picie naparu z szałwii bądź zażywanie ziołowych kapsułek. Pod kontrolą lekarza można stosować leki wydawane na receptę ( na nieszczęście mają skutki uboczne) lub wyciszające. Oczyszczanie twarzy natomiast jest przeznaczone m.in. dla jednostek z cerą tłustą i trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy uciążliwymi do usunięcia wągrami. Rozróżniamy : hydrabrazję - zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja - polega na lekkim, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, powłoka po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni, czy czyszczenie laserowe - zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega organizowaniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie w większym stopniu efektywny, dla drugich mniej. Należałoby jednak skorzystać z tego rodzaju usług, aby się o tym przekonać.