Polimocznik – substancja o wszechstronnym zastosowaniu

Polimocznik jest powłoką natryskową opartą na dwuskładnikowym systemie żywicznym. Jak powstaje oraz jakie ma właściwości?
Polimocznik jest substancją powstającą w skutek reakcji dwóch komponentów: mieszanki żywicy i izocyjanianu.

dom - portret

Autor: MEDIA WNET
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przypadku żywica może mieć postać aminową, która nie posiada grupy hydroksylowej. Mieszanki żywicy mogą dodatkowo zawierać pigmenty. Ponadto, zazwyczaj żywica - prolab65 ta nie ma katalizatora. Z kolei izocyjanian może występować w następujących postaciach: aromatyczny bądź alifatyczny; quasi-Prepolimer bądź Prepolimer (składające się z amin zakończonych żywicą polimerową bądź z hydroksylów zakończonych żywicą polimerową); monomer, polimer lub mieszanka tychże postaci izocyjanianów.

Polimocznik Polimocznik wyróżnia się ciekawymi właściwościami, jakie pozwalają na jego użycie w różnych branżach.

Wejdź do wpisu autora, jeżeli zainteresowały Cię treści opracowane w naszym poście. Tam otrzymasz o wiele więcej szczegółów.

Jest wytrzymały, bardzo odporny na wilgoć, niekorzystne działanie niskich oraz wysokich temperatur, a ponadto wykazuje dobrą odporość na mechaniczne uszkodzenia, działanie substancji zasadowych oraz kwaśnych, jak również ropopochodnych. Jest odporny również na niekorzystne działanie promieni słonecznych oraz drobnoustrojów. Polimocznik występuje w formie płynnej, dzięki czemu rozgrzany może służyć do zabezpieczenia różnych powierzchni. Polimocznik wyjątkowo szybko zasycha - wystarczy doba, aby powierzchnia była gotowa do użytku. Służy do uszczelniania dachów, podłóg, ściach, jak również zabezpieczenia fundamentów. Można go położyć także pod płytki ceramiczne w celu ochrony przed wilgocią, grzybem oraz drobnoustrojami.

Znajduje również zastosowanie w budowie basenów, zabezpieczenia posadzek oraz nadaniu im antypoślizgowych właściwości. Wykorzystywany jest nie tylko w budownictwie, ale także przemyśle chemicznym, ogrodniczym, elektronicznym, rybackim i motoryzacyjnym.