Podstawowe zalety i wady klasycznej liposukcji, czym charakteryzuje się dużo bardziej bezpieczna liposukcja ultradźwiękowa.

Wielu ludzi ma dużo problemów ze szpecącymi fałdami tłuszczu. Pojawiają się one bardzo łatwo, wystarczy chwila niewłaściwej diety albo mniejszej aktywności fizycznej. Lecz pozbycie się tego balastu takie łatwe wcale już nie będzie, wymaga przeważnie sporo wyrzeczeń i wysiłku. Z tego też powodu już dawno wymyślono, że bardzo skutecznie można poprawić wygląd ciała w newralgicznych miejscach po prostu przez usunięcie niepotrzebnej tkanki tłuszczowej.

odchudzanie, kobieta
Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: www.domzdrowia.pl
Jedną z pierwszych technik, przy pomocy których można to było wykonać, była klasyczna liposukcja ud. Bardzo szybko zyskała ona ogromną popularność, nawet pomimo wielu skutków ubocznych. Zabieg ten jednak jest dość inwazyjny, powiedzieć wręcz można, że jest to poważna operacja ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi. Tradycyjna liposukcja będzie polegać na odessaniu komórek tłuszczowych za pomocą odpowiednich igieł, niestety wymagała będzie długiego czasu na rekonwalescencję, a lista ewentualnych zagrożeń i przeciwwskazań naprawdę jest pokaźna.

Wiele osób rozważając tego typu zabieg zapewne zapyta, ile kosztuje liposukcja (moja strona) klasyczna, a ile nowocześniejsze metody, znacznie bezpieczniejsze i mniej inwazyjne. W praktyce okazuje się że ceny takich zabiegów są dość zbliżone do siebie, z tego też powodu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem aktualnie będzie jednak wybranie metody, jaka nie będzie powodować tak dużych komplikacji. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się liposukcja ultradźwiękowa, inaczej też nazywana vaser lipo.

medycyna estetyczna, kobieta, zabieg
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Wykorzystuje ona ultradźwięki o pożądanej częstotliwości, które rozbijają na części komórki tłuszczowe. Tłuszcze, które się w ten sposób uwalniają, są następnie transportowane do wątroby i wykorzystywane jako energia. Dzięki użyciu miejscowemu ultradźwięki będą działać jedynie na tkankę tłuszczową, nie naruszając w żaden sposób żadnych okolicznych narządów. Natomiast sam zabieg nie będzie wymagał jakiś szczególnych przygotowań i nie potrzebuje również żadnego dłuższego okresu rehabilitacji, z tego też powodu można go polecić wszystkim paniom, jakie nie będą chciały za mocno ingerować w swoje ciało.