Pielęgnacja włosów – o czym warto koniecznie pamiętać, by były zdrowe i lśniące?

Zdrowe włosy są od lat jednym z podstawowych atrybutów kobiecości, bez względu na długość czy kolor. Priorytetem jest naturalnie ich kondycja i to właśnie o nią trzeba zadbać w pierwszej kolejności, w szczególności jeżeli jest się fanką zabiegów, które mogą czuprynę zniszczyć. O czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać, żeby włosy były zdrowe oraz lśniące? Należy wybrać wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Ogromną popularnością wyróżniają się przede wszystkim kosmetyki do włosów Kerastase.

włosy
Autor: Racoon
Źródło: Racoon
W dodatku, ich użytkowniczki bardzo je sobie chwalą - kosmetyki dostępne w ofercie. Dobrze jest stosować kosmetyki z tej samej serii, jako że wówczas uzupełniają własne działanie. Poza tym, bardzo dobrze sprawdzają się także domowe sposoby. Każdy chyba słyszał o masce do włosów z żółtka jaja, oliwy z oliwek oraz miodu. Maska dostarcza protein, jakie stanowią budulec włosa i świetnie go nawilża. Bezwzględnie trzeba też wypróbować olejowanie pasm. Na włosy należy nałożyć małą ilość oleju i pozostawić na parę godzin. To jaki olej będzie najlepszy, w istotnej mierze zależy od porowatości włosów. Na pierwszy ogień można jednak zastosować oleje, które są dostępne w zasadzie w każdym sklepie – oliwę z oliwek, olej lniany bądź z pestek winogron.

kosmetyki do włosów i nie tylko
Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromny wpływ na stan włosów mają także używane akcesoria fryzjerskie. Przykładowo, nabywając szczotkę, warto się zatroszczyć o to, aby była ona możliwie jak najbardziej delikatna. Posiadaczki kręconych włosów mogą zdecydować się na drewniane grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami, które znakomicie rozczesują splątane pasma, ale jednocześnie nie niszczą pojedynczych włosów.

Dodatkowo, w miarę możliwości należy ograniczyć stylizację na gorąco, chociaż do momentu, kiedy kondycja włosów nie ulegnie polepszeniu lub zacząć aplikować specjalne kosmetyki, które zabezpieczają przed wysokimi temperaturami. Ich wybór jest dosyć zróżnicowany, w związku z tym na pewno każda osoba odszuka coś, co będzie odpowiadało jej wymaganiom. Pielęgnację włosów można zacząć od podcięcia końcówek jeżeli są rozdwojone.

Nie wahaj się dłużej - kliknij tu - przeczytasz tam uwagi spod linku (http://e-sentiell.com/pol_m_bizuteria-srebrna_naszyjniki_srebrne-514.html) odnoszące się do tej problematyki, one też z pewnością bardzo Cię zainteresują.

Niestety, takich zniszczeń nie naprawi już żaden kosmetyk. Zadbać trzeba również o skórę głowy, przede wszystkim jeśli zaobserwowało się nadmierne wypadanie włosów.