Oczyszczanie tłustej skóry

Błyszczący nos, świecące czoło i policzki to problem nie tylko nastolatków. Cerę łojotokową coraz to częściej mają również osoby po trzydziestce – przede wszystkim kobiety, rzadziej panowie. Jak o nią troszczyć się i czego nie robić podczas pielęgnacji? Łojotokowa cera jest kłopotliwa a także mało estetyczna. Należy ją często oczyszczać oraz nawilżać, aby zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Skóra tłusta uznawana jest za zło konieczne, a to z powodu wyglądu – cera łojotokowa jest gruba, ziemista, z dostrzegalnymi zaskórnikami, w dotyku lepka od przykrywającego ją łoju. Mimo tych wszystkich wad cera łojotokowa ma kilka zalet – jest odporna na oddziaływanie wiatru, znakomicie toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej cieszą się skórą gładką, bez zmarszczek, zaś w czasie starzenia nie wysusza się. Jednakże ten typ cery na co dzień jest dosyć problematyczny w pielęgnacji, z kolei specyficzny dla cery łojotokowej nadwyżka sebum to nie tylko defekt estetyczny – również większa skłonność do kłopotów ze skórą takich, jak trądzik, lub infekcje grzybicze (sprawdź ten sklep - więcej).

To, że skóra łojotokowa pokryta jest cieniutką wyczuwalną warstewką łoju, a nos widać z daleka, wypływa z większej aniżeli normalnie produkcji sebum, wydzielanego przez gruczoły łojowe. To, że jest go nazbyt dużo, może mieć różne przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mogą mieć geny, zakłócenia w pracy układu trawiennego i przemiany materii, kłopoty hormonalne (przejdź do serwisu zapraszamy), stres, niektóre lekarstwa (np.

Jeżeli bardzo zajmuje Cię analizowana w tym materiale sprawa, to ponadto zobacz ofertę na stronie (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Multimedia-154.html). Niewątpliwie znajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

obniżające ilość cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta (szczególnie uboga w artykuły zawierające witaminy A, C, B2 i E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż właścicielki tłustej cery mogą tylko marzyć o lepszym designie. Właściwe kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja są w stanie przywrócić skórze twarzy zdrowy, świeży wygląd, zminimalizować łojotok oraz rozszerzone pory, wyeliminować zaskórniki. Do pielęgnacji najlepiej stosować preparatów z tej samej linii kosmetycznej przeznaczonej dla skóry tłustej. Muszą być to kosmetyki oil-free - dużo konkretów . Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to płyn micelarny, tonik bez alkoholu, na dzień łagodny lekki krem matująco-nawilżający, najodpowiedniej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie łoju. Niebezcelowym uzupełnieniem pielęgnacji będą bibułki matujące, peeling oraz maseczka do skóry łojotokowej. Gdzie kupić takie kosmetyki sklep internetowy to doskonałe rozwiązanie.