Oczyszczanie tłustej skóry

Błyszczący nos, świecące czoło i policzki to problem nie tylko nastolatków. Cerę łojotokową coraz to częściej mają również osoby po trzydziestce – przede wszystkim kobiety, rzadziej panowie. Jak o nią troszczyć się i czego nie robić podczas pielęgnacji? Łojotokowa cera jest kłopotliwa a także mało estetyczna. Należy ją często oczyszczać oraz nawilżać, aby zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Skóra tłusta uznawana jest za zło konieczne, a to z powodu wyglądu – cera łojotokowa jest gruba, ziemista, z dostrzegalnymi zaskórnikami, w dotyku lepka od przykrywającego ją łoju. Mimo tych wszystkich wad cera łojotokowa ma kilka zalet – jest odporna na oddziaływanie wiatru, znakomicie toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej cieszą się skórą gładką, bez zmarszczek, zaś w czasie starzenia nie wysusza się. Jednakże ten typ cery na co dzień jest dosyć problematyczny w pielęgnacji, z kolei specyficzny dla cery łojotokowej nadwyżka sebum to nie tylko defekt estetyczny – również większa skłonność do kłopotów ze skórą takich, jak trądzik, lub infekcje grzybicze (sprawdź ten sklep - więcej).

To, że skóra łojotokowa pokryta jest cieniutką wyczuwalną warstewką łoju, a nos widać z daleka, wypływa z większej aniżeli normalnie produkcji sebum, wydzielanego przez gruczoły łojowe. To, że jest go nazbyt dużo, może mieć różne przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mogą mieć geny, zakłócenia w pracy układu trawiennego i przemiany materii, kłopoty hormonalne (przejdź do serwisu zapraszamy), stres, niektóre lekarstwa (np.

Jeżeli bardzo zajmuje Cię analizowana w tym materiale sprawa, to ponadto zobacz ofertę na stronie (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Multimedia-154.html). Niewątpliwie znajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

obniżające ilość cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta (szczególnie uboga w artykuły zawierające witaminy A, C, B2 i E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż właścicielki tłustej cery mogą tylko marzyć o lepszym designie. Właściwe kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja są w stanie przywrócić skórze twarzy zdrowy, świeży wygląd, zminimalizować łojotok oraz rozszerzone pory, wyeliminować zaskórniki. Do pielęgnacji najlepiej stosować preparatów z tej samej linii kosmetycznej przeznaczonej dla skóry tłustej. Muszą być to kosmetyki oil-free - dużo konkretów . Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to płyn micelarny, tonik bez alkoholu, na dzień łagodny lekki krem matująco-nawilżający, najodpowiedniej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie łoju.

Jeżeli ta problematyka Cię wciąga, to możesz zdobyć podobne dane na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź proponowany link.

Niebezcelowym uzupełnieniem pielęgnacji będą bibułki matujące, peeling oraz maseczka do skóry łojotokowej. Gdzie kupić takie kosmetyki sklep internetowy to doskonałe rozwiązanie.