Niebawem się przeprowadzasz? Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu mebli w czasie ich przewożenia

Przeprowadzka to za każdym razem spora fatyga, zwłaszcza z przewozem mienia, jakie do tej pory udało nam się zebrać. Pakujemy wszystko w pudła, a większe meble musimy rozmontować, ponieważ inaczej nie moglibyśmy ich poprzenosić przez drzwi.

Jeżeli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, lecz decydujemy się samodzielnie je przewieźć, powinniśmy odpowiednio ochronić szafki, komody i stoliki, aby się nie uszkodziły podczas przewozu. Jak to zrobić? Na początek fundamentalne jest opróżnienie mebli. Książki, bieżniki, odzież oraz inne szpargały niemało ważą, a oprócz tego mogą powypadać na przykład w czasie znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka
Źródło: flickr.com

Nieraz trzeba także wyjąć szuflady lub półki, dzięki temu meble będą bezpieczniejsze i ich poszczególne części nie będą się przemieszczać. Jeżeli nie chcesz ich wyjmować, drzwiczki można obkleić taśmą, w ten sposób zabezpieczając ruchome elementy. W trakcie przewożenia istotne jest również właściwa ochrona rogów, jakie są szczególnie narażone.

Warto jest zakleić je taśmą bądź wcześniej obłożyć kartonem, a później obkleić, aby ochrona się trzymała. Jeżeli mamy wartościowe antyki, np. wazon, jaki sporo nas kosztował, powinno się zawinąć go folię bąbelkową. Podobnie zróbmy w przypadku elektroniki, ponieważ takie elementy również musimy w pewny sposób spakować. Wracając do mebli – na szczególną uwagę zasługują różnorakiego typu kanapy oraz sofy.

Tapicerka nie w każdym przypadku zrobiona jest z mocnej tkaniny, toteż trzeba starannie owinąć tapczan folią, a między określonymi meblami powkładać kartony. To dodatkowo zabezpieczy je przed obijaniem.

Zobacz ten odnośnik - to żadnych wątpliwości świetna propozycja (http://www.midas-przewozy.pl/kontakt), która na pewno bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj zatem i sprawdź już teraz!

Jeżeli podróż jest długa, można dokupić specjalne pasy zabezpieczające, jakie utrzymają je w jednym miejscu, nawet gdy ostro skręcisz bądź nagle się zatrzymasz.

Pamiętając o powyższych sugestiach nie musisz obawiać się o swoje meble w trakcie przeprowadzki. Po zaniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na względzie, aby najpierw je wytrzeć, gdyż z pewnością się zakurzyły, a lepiej jest ustawić wszystko na czystych półkach, niż po kilku dniach zabierać się za sprzątanie. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby ci pomóc we wniesieniu mebli, zawsze możesz prosić sąsiadów, z jakimi od razu nawiążesz bliższe relacje.