Narząd wzroku – wady i metody ich leczenia

Wzrok jest bez najmniejszych wątpliwości jednym z najważniejszych zmysłów. To dzięki niemu możliwe staje się odbieranie obrazu świata, który nas otacza. Narządem wzroku jest oko, którego rola polega na fotografowaniu otaczającego nas świata. To właśnie dlatego w przypadku rozmaitych chorób (krótkowzroczność, dalekowzroczność, zaćma, astygmatyzmy, zwyrodnienie siatkówki), niezbędne okazuje się zastosowanie odpowiedniego leczenia.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na szczęście wielki postęp medycyny spowodował, że możliwe stało się przeprowadzenie mało inwazyjnych zabiegów, do których zalicza się między innymi laserowa korekcja wzroku. Laserowa korekcja wzroku zalicza się do jednych z najbardziej bezpiecznych metod umożliwiających stałe wyeliminowanie wad refrakcji, do których zaliczane są krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Zakres wad, które są możliwe do skorygowania jest w przypadków wskazanych chorób naprawdę szeroki (laserowa korekta wzroku). O tym, czy konkretny pacjent może zostać zakwalifikowany do wykonania korekcji wzroku przy pomocy lasera zawsze decyduje lekarz specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. W wielu przypadkach ten sam lekarz następnie przeprowadza zabieg. Operacja przeprowadzana jest na sali zabiegowej, na której znajduje się specjalistyczny laser.

Zauroczył Cię ten tekst? Kliknij w podany link i tam umieszczona jest istotna strona (http://www.psychologkrakowski.pl/leczenie-depresji.html) z następnymi informacjami na wybrany temat.

W przypadku tego typu zabiegów, nie wymaga się obecności anestezjologa. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentowi podaje się specjalne krople do oczu, które mają działanie o charakterze znieczulającym (leczenie chorób siatkówki).

Jeśli żywo pasjonuje Cię opisywana w tym materiale sprawa, to poza tym zobacz ofertę na stronie. Niewątpliwie odnajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Ich zastosowanie sprawia, że cały zabieg nie wiąże się z żadnym bólem. W przypadku choroby oczu jaką jest zwyrodnienie siatkówki do czynienia mamy w przeważającej liczbie przypadków ze zmianami o charakterze zapalnym, które dotyczą siatkówki. Zwyrodnienie siatkówki może być chorobą nabyty lub też możne być dziedziczona.

badania wzroku

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku podłoża dziedzicznego choroba może ujawnić się już w młodym wieku, ale może także rozwijać się wyjątkowo powoli i wystąpić dopiero u osoby w wieku dorosłym. Do głównych objawów tej choroby należy zaliczyć pogorszenie się jakości widzenia oraz wystąpienie mroczków w obszarze widzenia. Znaczna część pacjentów cierpi także na zwyrodnienie siatkówki AMD. Jest to choroba obejmująca plamkę żółtą oka, a jej rozwój związany jest z wiekiem pacjenta i pojawia się najczęściej u osób, które ukończyły pięćdziesiąt lat. Do jej typowych objawów zalicza się pojawianie się zniekształceń w środkowej części pola widzenia. Choroba w każdym przypadku wymaga wdrożenia dobrze dobranego leczenia.