Medykamenty bez przepisu lekarza które warto mieć w swojej apteczce

Nim rozpoczniemy gromadzenie najbardziej potrzebnych leków, pomyślmy o podstawach, w każdym domu bowiem musi znaleźć się miejsce na witaminę C, termometr, opatrunki a także preparaty do dezynfekcji, takie jak woda utleniona czy spray do dezynfekowania skaleczeń. To podstawa. Następnie dobieramy farmaceutyki na konkretną dolegliwość. Przeziębienie, grypa, gorączka, niedomagania ze strony żołądka, boleści przeróżnego pochodzenia. Gdy posiadamy małe dzieci, które jak wiadomo, chorują dużo częściej niż dorośli, środki zapobiegawcze są niezbędne.

lekarstwa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba najczęstszym niedomaganiem bywa ból głowy. Najskuteczniej poradzą sobie z nim leki na podłożu paracetamolu, ibuprofenu bądź kwasu acetylosalicylowego. Dzięki działaniu przeciwgorączkowemu doskonale przydadzą się one również do walki z przeziębieniem oraz grypą. Dla dzieciaczków odpowiedniejsze będą syropy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bądź czopki.

Czyżby nasz tekst przypadł Ci do gustu? Przejdź w takim razie na naszą świeżą stronę - tam można zobaczyć również nasze atrakcyjne wpisy.

Bóle gardła, kaszel, katar – nadchodzą najczęściej wraz z okresem jesienno-zimowym.

Nasza apteczka powinna być wyekwipowana w dwojakiego rodzaju syropy, dopasowane do każdej ewentualności: na kaszel mokry i suchy. Bólowi gardła możemy zaradzić wyposażając się w tabletki do ssania – najodpowiedniej zarazem odkażające i miejscowo przeciwbólowe. Dodatkowo naszą domową apteczkę możemy ubogacić o środki do walki z niestrawnością, bowiem farmaceutyki na zgagę, bóle brzucha, wzdęcia czy biegunkę także mogą okazać się bardzo pomocne.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też postarać się o kompozycje ziół dla nas przydatne. Fitolizyna przykładowo jest skuteczną mieszanką ziół, zawiera m.im.: korzeń pietruszki, kwiat bzu czarnego, korzeń lubczyku, ziele skrzypu. Fitolizyna ma działanie wiatropędne i moczopędne o czym możesz przeczytać na - . Składniki tegoż środka pomagają w eliminowaniu wody z organizmu, przez co ułatwiają usunięcie wraz z moczem niepożądanych produktów przemiany materii. Wskazaniem do stosowania tego lekarstwa są: stany zapalne dróg moczowych, kamica dróg moczowych, piasek nerkowy.

Wszystkie wyżej wyszczególnione leki są dostępne bez recepty oraz osiągalne również w aptekach on-line. Lekarstwa te trzeba zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce bądź zgodnie ze wskazówkami lekarza lub farmaceuty.