Laserowa korekcja wzroku ile wynosi oraz z jakiego powodu warto w nią zainwestować?

Anomalie oczu są wyjątkowo powszechnym zjawiskiem, najciekawszą opcją konfrontacji z tymi wadami jest noszenie szkieł lub zakładanie soczewek. Aczkolwiek obie formy nie są doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie usuwają wady, a jedynie pomagają z nią egzystować.

Rozwiązaniem pozwalającym na stałe pozbyć się okularów lub soczewek jest laserowa korekcja wzroku.

kręcone rude włosy

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg ten uzdrawia krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm również różne zestawienia tych niedoskonałości wzroku. Za poprawienie odpowiada struga lasera excimerowego. Cała esencja zabiegu opiera się na tym, aby w sposób precyzyjny wymodelować budowę rogówki oka, tak by wpadające promienie światła koncentrowały się na siatkówce i dzięki temu komponowały prawdziwy obraz. Oczywistym jest zjawisko, że parametry smugi światła laserowego kodowane są do każdego oka indywidualnie.

Laserowa korekcja wzorku podjęta może zostać pięcioma sposobami, tj. lasik, która pozwala pacjentowi na powrót do zwykłego sposobu życia nawet już drugiego dnia po zdarzeniu, gdyż ostrość widzenia występuje już po paru godzinach, a samo leczenie się oka odbywa się z łatwością. Kolejną metodą bywa prk, po której rogówka rekonstruuje nabłonek w przeciągu paru dni, a na okres zdrowienia nakładany jest bandaż w formie soczewki kontaktowej, którą likwiduje się po około kilku dniach. Cały proces rekonwalescencji po zabiegu trwa około czternastu dni, a polepszenie wzroku pojawia się stopniowo. Metoda lasek porównując do wcześniej wspomnianej jest delikatniejsza i zmniejsza niedogodność i ból. Epilasik to następna z metod, której niewątpliwą zaletą jest sprawniejsze zabliźnianie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko komplikacji po zabiegu niż w metodzie lasik. Ostatnią z metod jest ptk i stosowana jest głównie do usuwania różnego rodzaju deformacji rogówkowych, tj. ślady lub stany zapalne.

Czy przedstawiany artykuł jest Twoim zdaniem interesujący? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne artykuły (https://www.introwertus.pl/leczenie-bezsennosci/), które będą niezwykle użyteczne.

Przed zabiegiem warto także zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku- laserowa korekcja wzroku koszty. Cennik w przypadku jednego oka znajduje się w granicach od 1800 do 3600 złotych. Stawiając drugie pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za parę oczu (sprawdź leczenie zeza warszawa z dziegielewska.eu/) i co obejmuje, odpowiedź jest jasna, kwota się podwaja, czyli oscyluje w granicach od 3600 do 7200 złotych, a wspomniana cena poza zabiegiem zawiera także konsultacje przed operacją oraz wizytę kontrolną.