Kiedy dobrze zdać się na specjalistę? Spotkanie z psychologiem – przełam wstyd i przyjmij pomoc

Kłopoty z pracą, chandra, obniżenie nastroju, duży stres – to najpowszechniejsze powody, dla których myślimy czy dobrze iść do psychologa. Wielu ludzi obawia się takiej wizyty, np. z powodu zawstydzenia, a inni wręcz uważają, iż mogą poradzić sobie bez umiejętnej pomocy.Trafia się, iż niektóre osoby nie widzą różnicy pomiędzy psychologiem a psychiatrą oraz w efekcie odkładają wizytę u profesjonalisty pomimo narastających kłopotów.

Psycholog a psychiatraR[Jaka jest różnica? Psychologia obejmuje takie tematy jak wrażenia, myśli oraz uczucia człowieka, z kolei psychiatria (zobacz również leczenie depresji kraków) to nauka mająca za cel rozszyfrować i wyleczyć zaburzenia psychiczne, do których zaliczają się m.in. nerwice, psychozy lub uzależnienia. Jeśli natomiast chodzi o profesjonalistów w każdej z tych dziedzin, to psycholog ma skończone studia psychologiczne uprawniające go do udzielania porad psychologicznych, z kolei psychiatra (http://www.psycholog-wroclaw.com) jest lekarzem medycyny i co za tym idzie – może leczyć zaburzenia swych pacjentów farmakologicznie.

Kiedy iść do psychologa?Pomocy u psychologa warto poszukać zawsze wówczas, gdy borykamy się z trudnościami zawadzającymi w codziennym życiu. Ich powody mogą być przeróżne, lecz niebywale często są to nerwy powiązane z pracą, a także kłopoty w utrzymywaniu bliskich relacji z członkami rodziny.

katowice
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Także osoby, które nie radzą sobie z emocjami, są samotne i szukają sensu życia, mają niskie poczucie swej wartości albo znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej (rozwód lub śmierć bliskiego) z pewnością skorzystają na pozbyciu się lęku przed psychologiem. To rzecz jasna wyłącznie przykładowe kłopoty, z którymi warto udać się na wizytę do profesjonalisty, lecz nie jedyne powody, dla jakich należy to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna także w przypadku tych osób, które chcieliby się rozwijać oraz lepiej poznać siebie.Zanim podejmiesz decyzję o wybraniu się do psychologa, poświęć odrobinę czasu na znalezienie odpowiedniego specjalisty, który wzbudzi Twoją ufność. Można spytać pośród znajomych o kogoś godnego polecenia albo też zweryfikować opinie na forach internetowych.