Jaki pomnik wybrać? Poznaj możliwości, jakie masz do wyboru

Śmierć to za każdym razem smutne wydarzenie, bez względu na to czy z tego świata odszedł ktoś z naszej bliskiej, czy trochę dalszej rodziny. Chociaż przygnębienie będzie nam towarzyszyć przez długi okres po pogrzebie, to trzeba pomyśleć nad ważnymi do przeprowadzenia kwestiami. Jedną z nich są pomniki

.

Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z tym tematem, decyzja może być niezwykle trudna, więc warto jest zorientować się, jakie opcje są dostępne, aby lepiej orientować się w proponowanych rozwiązaniach.

nagrobek granitowy

Jedną z najważniejszych spraw jest model nagrobka. Nagrobki mogą mieć przeróżne wielkości oraz kształty, które należy przypasować do miejsca, które zostało wykupione na cmentarzu. Drugim elementem jest materiał. Najczęściej wybierane są pomniki granitowe, ponieważ są nad wyraz wytrzymałe oraz niekłopotliwe w utrzymaniu. Nie szkodzą im ciężkie warunki pogodowe, dlatego przez lata będą wyglądać jak nowe. Mniej popularny i wymagający więcej zabiegów pielęgnacyjnych jest piaskowiec. Chociaż obecnie nie jest zbyt często stosowany, to może przetrwać równie długo, co nagrobek z granitu, jednakże trzeba mieć pewność, iż będziemy w stanie się nim właściwie zająć. Z przeciwnej strony nagrobek odznaczy się z innych, podobnych płyt. Ostatnim typem materiału jest marmur, ale może być wykorzystywany jedynie we wnętrzach. Potrzebuje jeszcze większej pielęgnacji od piaskowca oraz dodatkowych zabiegów impregnacyjnych. Posiada swój urok, ale nie nadaje się dla każdego, dlatego nie warto stanowczo trzymać się przy swojej decyzji, jeżeli wiemy, iż nie spełniamy wymogów, bez których marmur nie może się obyć. Trzeba również wybrać kolor kamienia, a z aktualnymi możliwościami zapoznajemy się w danym zakładzie kamieniarskim.

Źródło - https://tborkowski.pl/nagrobki-granitowe/

nagrobek
Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz znaleźć sprawdzoną firmę, której specjalnością jest kamieniarstwo Warszawa, możesz dowiedzieć się o propozycjach w sieci. Firma powinna troszczyć się o jakość materiałów przez siebie stosowanych i dokładność wykonywania nagrobków. Zanim pojedziesz do siedziby konkretnego zakładu, zadzwoń oraz spytaj o ważne dla ciebie kwestie, aby nie jechać na darmo, gdyż może się okazać, że firma nie będzie mogła odzwierciedlić twoich wymagań. Gdy już otrząśniesz się z pierwszego szoku, warto jest szybko zastanowić się nad nagrobkiem, by nie odkładać wszystkiego w czasie.

Może Cię zainteresować: https://tborkowski.pl