Jaka jest rola specjalisty od psychologii w rozwiązywaniu problemów i kłopotów, jakie pojawiają się w życiu każdego z nas

Wysokie tempo życia, nadmierna ilość stresu o obowiązków powodują, że wielu ludzi zaczyna sobie nie radzić ze zbyt dużymi problemami. Niekiedy proces ten może trwać bez większych objawów przez wiele miesięcy czy nawet lat - i osoby takie początkowo zaczynają być bardziej nerwowe, rozdrażnione i niepewne, za jakiś czas dochodzi agresja i nerwowość, lub odsunięcie się z życia i apatia.

psycholog

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej u wielu osób zaczynają występować również różne stany depresyjne - i niestety liczba ich bez przerwy rośnie. Przyczyn problemów o takim charakterze może być bardzo wiele i w sumie u każdej osoby mogą być one inne, lecz mają jedną wspólną cechę - sprawiają, że dana osoba będzie miała duże problemy zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Bo ukrywać się tego nie da, stan taki obojętny nie będzie i dla bliskich, i dla współpracowników, i jeżeli nic się z tym nie będzie chciało zrobić, to

psycholog

Źródło: flickr.com

kłopoty mogą się jeszcze bardziej pogłębić. Niestety wśród wielu ludzi nadal występuje przekonanie, że psycholog jest osobą, do jakiej nie wypada i wręcz się nie powinno chodzić, lecz często jest to jedyna droga, aby pomóc sobie w problemie.Zadaniem nie jest bowiem, jak wielu osobom może się wydawać, wysłanie chorego na oddział psychiatryczny, lecz pomóc w rozwiązaniu jego problemów, które przeszkadzają mu w życiu. U każdej osoby terapia psychologiczna (doczytaj tu) może wyglądać całkowicie odmiennie.

U jednych wystarczy parę wizyt, podczas jakich takie osoby mogą sobie uświadomić pewne rzeczy, otrzymają wskazówki, jak mają w konkretnych sytuacja postępować i dadzą radę same wygrać walkę z problemami. Inni pacjenci będą jednak potrzebowali dłuższego leczenia, trwającego nawet kilkanaście miesięcy, u nich postępy będzie się robić malutkimi kroczkami, ale przy ogromnej wytrwałości i cierpliwości również można osiągnąć cel. Lecz dla każdej z tych osób ogromnym sukcesem jest to, że podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia. Bowiem jeżeli tylko ktoś będzie przekonany do tego, że psycholog K. Korczowska - (poradnia małżeńska wrocław) mu pomoże i zaufa jego metodom, to najczęściej leczenie kończy się sukcesem.

Źródło artykułu: kliknij tutaj