Jak zamawiać kosmetyki, czyli kilka cennych uwag dla mniej zorientowanych przedstawicielek płci pięknej

Kupowanie lub zamawianie kosmetyków w internecie bywa równie miłym zajęciem, jak i chodzenie po miejscowych butikach i centrach handlowych w poszukiwaniu ładnej bluzki albo króciutkiej spódniczki. Różnorodność fluidów, błyszczyków czy szamponów może przyprawić o ból głowy nawet damy, które prawie każdego dnia nabywają przynajmniej jeden kosmetyk. Przed wyjściem sklepu można oczywiście przeczytać zapiski, których mnóstwo na forach internetowych bądź blogach.

makijaż
Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com

Warto przy tym pamiętać, żeby nie traktować ich bezkrytycznie, ponieważ niektóre przedstawicielki płci pięknej w ogóle nie znają się na dobrej jakości kosmetykach, a tylko wyrażają prywatne opinie na temat używanych produktów.

ekscytujący tekst? Jeśli tak, kliknij tu - w najnowszej ofercie (https://fillmed.com.pl/ekspertyza/) z pewnością znajdziesz coś niebanalnego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Z nieukrywaną ochotą zamawiamy kosmetyki, które są często reklamowane w mediach. Tymczasem z pewnością nie każda kobieta wie, że skład promowanych odżywek czy żeli pozostawia wiele do życzenia. Nawet jeśli wytwórca podaje, że określony kosmetyk jest całkowicie naturalny, to i tak trzeba z należytą uwagą czytać etykiety naklejane na plastikowych opakowaniach - poznaj bio kosmetyki couleur caramel. Jeśli naturalny ziołowy szampon lub kwiatowe mydło w płynie ma w składzie SLS-y, to z pewnością nie jest to artykuł z górnej półki. Na wykazie podejrzanych substancji znajdują się także PEG-i, parabeny oraz silikony. Stąd najsensowniej kierować się ku półkach z dermokosmetykami i tutaj wybierać tak naturalne podkłady do twarzy (polecamy: ), jak i świetnej jakości kremy nawilżające albo kremy do rąk czy po opalaniu. Niektóre trzydziestolatki nie wychodzą z domu bez makijażu, tymczasem inne damy ciągle pudrują policzki lub malują usta.

makijaż naturalnymi kosmetykami
Źródło: pixabay.com

Kupowanie i używanie kosmetyków stało się nieomalże modą, co oczywiście nie zawsze bywa dla nas korzystne. Nadużywanie niektórych kosmetyków ma fatalny wpływ na stan skóry, z tego powodu kobiety, które na co dzień muszą zrobić chociażby lekki makijaż, powinny zainwestować w naturalne cienie do powiek, czy ogólniej, w kosmetyki naturalne . Tylko wtedy ma się pewność, że dany produkt nie wywoła zupełnie nieprzewidzianych reakcji alergicznych, a skóra będzie wyglądała zdrowo nawet po usunięciu warstwy make-upu. Ważne jest również to, czy żel do demakijażu ma atesty i był przetestowany dermatologicznie albo nawet okulistycznie.