Jak wyglądają stawki w zawodzie geodety? Czy różnice w dziedzinie wykonywania różnych zadań są znaczne? Okazuje się, że owszem

Praca w geodezji zawsze należała do zawodów prestiżowych oraz dobrze płatnych. Poniższy artykuł przedstawia cennik usług geodezyjnych opracowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich w Krakowie za rok 2014. Tak więc są to sumy jakie firmy geodezyjne otrzymują za realizację swoich prac.

teodolit
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Jednocześnie należy wspomnieć, że cenniki są bardzo różne zależnie od określonego regionu, konkurencji oraz wielu odmiennych czynników. A oto ceny za wykonanie robót geodezyjnych wg SGP (bez podatku VAT). Po pierwsze pomiar sytuacyjno-wysokościowy, czyli mapa do zadań projektowych (bez ustalania granic). Cena (czyszczenie paneli fotowoltaicznych cena) wynosi 1500 zł.. Inne zadanie, jest to inwentaryzacja powykonawcza uzbrojenia podziemnego, do tego zalicza się telekomunikacja, gaz, eN, eW, a także pozostałe, czyli woda, kanalizacja, CO oraz telekanalizacja kanalizacji - bsinspekcja.pl/budowa-sieci-kanalizacyjnychwa.

Trzeba tutaj liczyć wartość za pierwsze 100 metrów i jest to: 700 zł. Następne zadanie: inwentaryzacja budynku, jego koszt 800 zł.. Za tyczenie budynku należy się tysiąc złotych, natomiast za podział nieruchomości już 4000 zł.. A jak przedstawia się pełna praca takiego geodezyjnego zespołu? Za pierwszy dzień - 2000 zł, natomiast pierwsza godzina zatrudnienia geodety - sto pięćdziesiąt złotych. Ceny właściwie ulegną modyfikacji zależnie od danej pracy. Niestety w opinii większości geodetów możemy zauważyć znaczne różnice w wartościach ustalanych przez różnorodne firmy. Prawie żadna z tego rodzaju firm nie pokazuje na swojej stronie kosztów za wykonanie z uwagi na spore różnice w dziedzinie zleceń. Niemniej jednak powyższy cennik stanowi zbiór wiedzy i jest ujawniony przez bardzo zaufane źródło którym z pewnością jest SGP. Jednocześnie, to co powiedzieliśmy wcześniej, wiele jest zależne od określonej firmy i obszaru, gdzie realizuje się pracę -

geodezja
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, w wielu zawodach cenniki są bardzo różnorodne i czasem łatwo dostrzec różnicę, jaką jest niekorzystna wartość za świadczoną pracę. To ile zarobi geodeta Oława czy ekspert ze stolicy jest zależne od dużej liczby czynników, na jakie niekiedy nie ma się wpływu.