Jak radzić sobie z pielęgnacją nad osobą przykutą do łóżka?

Opieka nad osobami w podeszłym wieku lub pozostającymi w łóżku wymaga od opiekunów sporej dawki umiejętności, ale również wiele cierpliwości. Niezwykle często osoby starsze lub leżące nie są w stanie samodzielnie zrobić żadnej czynności. Czy w takiej sytuacji możemy liczyć na pomoc, a jeżeli tak, to kto jej może nam udzielić?

usługi pielęgniarskie na najwyższym poziomie
Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Opiekowanie się starszymi lub leżącymi bliskimi wymaga o ich opiekunów bardzo wiele wyrzeczeń. Pewnych czynności nawet bardzo troskliwy pielęgniarz nie jest w stanie zrealizować we własnym zakresie. Podłączenie kroplówki, zrobienie zastrzyku, założenie lub wymiana cewnika – z realizacją tego rodzaju czynności nie poradzimy sobie samodzielnie. Na rynku funkcjonują oczywiście firmy, które realizują usługi pielęgniarskie w domu pacjenta. Wspomniane usługi pielęgniarskie w domu pacjenta realizowane są przez pielęgniarski z wystarczająco potężnymi kwalifikacjami. Świadczą one na tyleróżne usługi, wśród nich jest także zmiana opatrunków (zmień opatrunki z firmą Holistic Care Sp. z o.o.). Oferowana zmiana opatrunków to obok dawania zastrzyków często wykonywane usługi - (oceń) w domach ,w których przebywa chory. Wrocław jest tylko jednym z miejsc na terenie, których wykonywane są domowe usługi pielęgniarskie. Wrocław to spore miasto, dlatego jego mieszkańcom najłatwiej jest znaleźć agencję świadczącą usługi pielęgniarskie w domu pacjenta.

Agencje pielęgniarek świadczą dość przeróżnego pokroju usługi (więcej na Holistic Care Sp. z Osoby, które zajmują się osobami w podeszłym wieku lub leżącymi mogą tak naprawdę korzystać z pomocy opiekuna, który pomoże osobom leżącym i starszym w zrealizowaniu standardowej toalety. Opiekowanie się osobami starszymi jest naprawdę wyczerpujące nie tylko fizycznie, ale również psychicznie dla osób które się tym zajmują.

Stąd dość ciekawą formą usług, z której chętnie skorzystają osoby na co dzień opiekujące się osobami starszymi jest możliwość zatrudnienia pielęgniarki na kilka dni. My w tym czasie będziemy mogli wyjechać i po prostu odpocząć. Z pomocy fachowej pomocy pielęgniarskiej warto korzystać w naprawdę dowolnej formie. Nie ma kłopotów, by pielęgniarka pojawiała się w domu tylko na kilka godzin, gdy my pracujemy.

Nie ociągaj się - jeśli chcesz uzyskać ekstra wiadomości na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście (https://coka.pl/uslugi-medyczne/badania-wzroku/perymetria-hfa/) na nasz link w ogóle całkowicie darmowy.

Możemy także zatrudnić pielęgniarkę na dwadzieścia cztery godziny.