Jak podtrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi?

Częstym problemem zdrowotnym wśród seniorów jest podniesiony poziom cholesterolu . Wiele się o tym mówi, wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla zdrowia ma prawidłowy cholesterol.
Mówi się też o „dobrym” a także „złym” cholesterolu – co to znaczy oraz jaką funkcję w organizmie spełniają poszczególne rodzaje cholesterolu? Wiele osób nieświadomie bardzo szkodzi własnemu zdrowiu, nie troszcząc się o prawidłowy jego poziom.

zioła
Autor: mikael altemark
Źródło: http://www.flickr.com
Jego zbyt wysoki poziom jest częstokroć konsekwencją niewłaściwego żywienia, siedzącego trybu życia jak też nadwagi, w związku z czym wpływa on bezpośrednio na rozwój wielu tzw. chorób cywilizacyjnych. Długotrwale utrzymujący się wysoki poziom cholesterolu we krwi będzie trudny do przywrócenia na pułap mieszczący się w normie, stąd należy wiedzieć, w jaki sposób zapobiec podwyższaniu się cholesterolu.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://www.beskidmed.pl/uslugi-medyczne/leczenie-chorob-siatkowki/) podobne posty. Tam także przeczytasz coś ciekawego, gdyż przedstawia ona podobną problematykę.

Cholesterol jest wytwarzany przez wątrobę i jest potrzebny układowi do harmonijnej pracy, zaś dopiero jego nadmiar jest niekorzystny. Właśnie z tego względu warto unikać dostarczania cholesterolu ze źródeł zewnętrznych do organizmu. Cholesterol bierze uczestnictwo w wytwarzaniu hormonów, jest też konieczny do syntezy witamin, stanowi też budulec błonek komórkowych. Dopiero jedzenie w ogromnych ilościach pokarmów bogatych w cholesterol stanowiło będzie ryzyko dla zdrowia.

małżeństwo
Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Kluczem do utrzymania cholesterolu na właściwym poziomie jest zdrowe odżywianie a także aktywność ruchowa. Właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta nestora w ogromnym stopniu usuwa zagrożenie wysokim cholesterolem. W jadłospisie należy koniecznie pamiętać o warzywach, jakie są dobrym źródłem błonnika a także witamin. Kolejnym niezbędnym elementem są roślinne oleje a także oliwa z oliwek.

W jadłospisie nie można zapomnieć o rybach, które są nadzwyczaj bogatym źródłem kwasów omega-3, przede wszystkim ryby morskie. Warto także często sięgać po produkty pełnoziarniste, jakie współcześnie są już łatwo dostępne na sklepowych półkach. Farmaceutyk Armolipid też pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu.