Higiena jamy ustnej

Chcąc co raz mocniej troszczyć się o higienę jamy ustnej, sięgamy po co raz nowsze roziwązania. W dzisiejszych czasach mamy ogromną ilość wiedzy o tym, jak utrzymać zęby zdrowe. Publikuje się co raz więcej treści oraz wiadomości informujących o nowinkach naukowych oraz najświeższych odkryciach w nauce. Pojawia się także wiele nowoczesnych sprzętów do utrzymania higieny jamy ustnej.

wybielanie
Źródło: arsdental.pl

Od najmłodszych lat edukowano nas o tym, aby systematycznie troszczyć się o zdrowe zęby. Szczotkować je nie tylko po każdym posiłku, ale także przed położeniem się do spania oraz przed pierwszym jedzeniem rano. W sytuacji gdy szorujemy zęby chwilę po obudzeniu się rano, unikamy sytuacji, że wraz z pierwszym posiłkiem połkniemy wszystkie bakterie, jakie przez noc się zalęgły w naszej jamie ustnej. Z kolei myjąc uzębienie po kolacji minimalizujemy naturalnie niebezpieczeństwo działania bakterii w nocy.

Oprócz regularnym szorowaniem jamy ustnej należy również pomyśleć o jakości takich działań. Szczotkowanie jamy ustnej powinno trwać co najmniej kilka minut i niezmiernie ważne jest utrzymanie odpowiednich ruchów szczoteczką. Żeby uniknąć zdarcia szkliwa zębów trzeba szorując uzębienie wykonywać ruchy jak najbardziej owalne. Zęby boczne myjemy wykonując ruchy od góry do dołu i zataczając okręgi. Przez takie działanie unikniemy sytuacji, kiedy ruch jest ciągle w kierunku przód-tył. Taki sposób tylko przyczyni się do tego, że szkliwo będzie się ścierać, bo będziemy wykonywać ruch w jednym kierunku. Zęby warto szczotkować wykonując ruchy jak najbardziej owalne oraz ruchy na zewnątrz. Takie dbanie o sposób szczotkowanie wymaga od nas więcej wysiłku oraz skupienia. Inne wskazówki na http://www.aurident.pl.

ludzie z białymi zebami
Źródło: arsdental.pl

Co raz częściej ukazują się na rynku urządzenia, które sprawiają, że mycie jamy ustnej jest nie tylko przyjemniejsze, ale także lepsze w skutkach. Lepiej zainwestować w własny sprzęt chroniący nasze zęby, niż co chwilę umawiać się na wizyty u dentysty. Ostatnim hitem w stomatologii jest domowa szczoteczka megasonex, która nie tylko szczotkuje zęby ale także działa na nie ultradźwiękami o takiej częstotliwości, że bakterie od tego giną.

Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą polepszyć higienę jamy ustnej. Przemysł stomatologiczny rozwija się bardzo prężnie i również w gabinetach dentystycznych typu http://www.aurident.pl/kontakt.html co raz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania. Korzystanie z co raz lepszych szczoteczek w domu oraz nowoczesny sprzęt w gabinetach dentystycznych, taki jak np. nowoczesna lampa philips zoom sprawiają utrzymanie czystości jamy ustnej staje się coraz przyjemniejsze, ale przede wszystkim jest też bardziej skuteczne i prostsze.