Fototerapia, czyli leczenie światłem

Zauważasz u siebie zmniejszenie aktywności, trudności ze skupieniem się oraz codziennym wstawaniem? Czujesz ciągły niepokój, cierpisz na regularną bezsenność? Nie obwiniaj się, ponieważ to wina klimatu w którym żyjemy. A w zasadzie: zdecydowanie za małej ilości promieni słonecznych.

światłoterapia

Autor: gωen
Źródło: http://www.flickr.com
Niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu potrafi być nawet najważniejszym powodem powstawania zaburzeń depresyjnych. Światło wpływa na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników oraz hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności.

Zważywszy na to, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest niedobór światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia (z wykorzystaniem stworzonych do tego celu lamp fluorescencyjnych). Polega ona na naświetlaniu oczu pacjenta odpowiednią dawką promieniowania ultrafioletowego.

Jak przebiega zabieg naświetlania? Sesje terapeutyczne są bardzo wygodne ponieważ można jej używać w zaciszu domowym. Duże znaczenie ma odległość, w jakiej lampa do światłoterapii znajduje się od jej użytkownika - skuteczne lampy do światłoterapii. Taka informacja musi być widoczna się na opakowaniu lub w instrukcji obsługi urządzenia. Osoba siada przed lampą w odległości około pół metra i słucha muzyki, pisze list albo wysyła maile, co chwilę patrząc na światło.

Jeśli omawiany temat niezwykle Ci pasuje, to aby zdobyć kolejne dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (http://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/laseroterapia-laser/) i wejdź tutaj.

Fototerapia jest pomaga w 80 procentach schorzeń i błyskawicznie przynosi efekty. Już po paru dniach korzystania z niej odczuwa się przypływ sił witalnych i poprawę nastroju, zmniejsza się również senność i stabilizuje się apetyt.

Światło może pomóc się zrelaksować, służyć odzyskaniu sił. Powinniśmy jedynie wiedzieć jaka barwę wybrać przy danej przypadłości, albowiem każda tkanka inaczej reaguje na kolor. Kolorem niebieskim – poprawimy koncentrację, czerwonym - pobudzimy energie życiową i wzmocnimy organizm. Żółty „zastąpi” nam promienie słoneczne: ożywi umysł i przywróci równowagę psychiczną.