Farmaceutyki jako pomoc

Nie ma farmaceutyków neutralnych dla zdrowia. Leki mogą być pomocą, jednak mogą także zagrażać życiu. Choć lekarstwa na receptę są bardziej groźne, to lekarz decyduje o dawce i należy mu zaufać.

Farmaceutyki bez recepty są łatwo osiągalne i wielu osobom wydaje się że wolno je spożywać jak słodycze. Nieraz sięgamy po nie bez zastanowienia. Nic dziwnego, że potem dochodzi do powikłań z powodu przedawkowania. Nie oznacza to jednak, że mamy się ich wystrzegać, zażywajmy je zachowując zdrowy rozum. Nie ma mieszanek na tyle genialnych, jakie działałyby wybiórczo.
(ogólnie o lekach)

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy przodują w rankingu ogólnoświatowym jeśli idzie o zażywane specyfików uśmierzających ból. Kobiety wykorzystują specyfiki przeciwbólowe dwa razy częściej aniżeli panowie.

Zobacz, jakiego rodzaju informacje znajdziesz pod tym odsyłaczem (https://www.hempplant.pl/). Niewątpliwie będą bardzo ciekawe oraz godne uwagi, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracał.

Dotyczy to zarówno leków oferowanych bez recepty jak i polecanych przez doktora.

Farmaceutyki uśmierzające ból są wyrabiane w przeróżnych postaciach. Od tego między innymi zależy czas, po którym zaczynają działać. Iniekcje działają najprędzej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, ekspresowo wiążą się z krwią. W zależności od gatunku farmaceutyku zdołają obniżać reakcje psychomotoryczne na parę, albo kilkanaście godzin.
Czopki doodbytnicze aplikuje się je, gdy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, zwłaszcza żołądka. Substancja aktywna przenika przez błonę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym ciele. Pastylki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja zdrowotna w płynie błyskawicznie przedostaje się do krwi i wraz z nią dociera do układu nerwowego. Na działanie tabletek doustnych oczekuje się dość długo.

Leki w formie syropów przeważnie serwuje się maluchom. Istnieją jeszcze plastry, jakie aplikuje się przy ostrych, bądź długotrwałych bólach, w chorobach nowotworowych. Zasada ich czynności jest prosta i zarazem genialna.

Substancja czynna wchłania się pomału przez skórę do naczyń włosowatych, skąd przenika do krwiobiegu w porcji najmniejszej z koniecznych do wytrzymania bólu. Komórki skóry zabezpieczają organizm przed przedostaniem się w tym samym czasie zbytnio dużej ilości substancji aktywnej.