Efektywne reklamy outdoorowe i ich rodzaje

Reklamy outdoorowe to tak zwane reklamy zewnętrzne, do takich reklam nie zaliczymy więc ulotek dawanych do domu, reklam telewizyjnych, jakie zdołamy dojrzeć podczas oglądania telewizji lub także reklam radiowych, jakie nieraz słyszymy w radiu. Reklamy outdoor to takie, z którymi spotykamy się na zewnątrz, po wyjściu z domu. Mogą one przybierać przeróżne odmiany, pożądane byłoby poznać te najpopularniejsze.

Reklama outdoor

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z rodzajów reklamy zewnętrznej jest reklama w środkach komunikacji publicznej, na przykład w autobusach.

Gdy zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to nie namyślaj się tylko odwiedź ten link (https://www.merservice.pl/uslugi/dystrybucja-materialow-posm/), a odnajdziesz tutaj pokrewne, interesujące informacje na ten temat.

Często jadąć autobusem zdołamy zauważyć, iż znajdują się w nim niewielkie ekrany, na których transmitowane są rozlicznego rodzaju reklamy. Są one bardzo efektywne oraz w trakcie długiej, w wielu przypadkach dosyć monotonnej podróży, przyciągają wzrok wielu pasażerów. Dodatkowo autobusami powszednio podróżują setki osób, w związku z tym reklama ta trafia do pokaźnej ilości osób.

Następną formą reklamy outdoorowej są billboardy, to znaczy duże ekrany, nieraz mieszczące się w centrum miasta, przy ulicach i autostradach albo galeriach handlowych. Na billboardach mieszczą się wielkoformatowe plakaty, w jakich nadrzędną rolę pełni grafika, a nie treść. Nierzadko w biegu omijamy billboardy bełchatów, natomiast celem każdej reklamy jest to, aby była ona odpowiednio zapamiętana - zobacz więcej.

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że temat Cię niesamowicie zafascynował - wejdź na odnośnik do strony stylowy-mebel.pl, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Billboard

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na billboardach będzie mieścić się zbytnio dużo treści to niewątpliwie nie nadążymy nawet jej odczytać, o wiele bardziej zajdzie nam w pamięć interesująca, przyciągająca uwagę grafika i przykładowo jakiś treściwy, trafny slogan. Billboardy częstokroć są podświetlane (od góry czy też od dołu), dzięki czemu nawet w nocy ich zawartość jest odpowiednio zauważalna dla przechodniów oraz kierowców.

Inną postacią reklamy zewnętrznej są banery reklamowe. Banery to nieduże tablice ledowe, które wyświetlają krótkie komunikaty, w wielu przypadkach pełnią funkcję szyldów sklepowych. Są one sporo bardziej efektywne oraz sprawne do zwykłych szyldów, bowiem banery przyciągają sporo większą uwagę, są też dobrze widoczne w nocy.