Dlaczego komputerowe badanie widzenia może okazać się ryzykowne?

Nasz wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, jednak dla większości osób jest tak oczywisty, że ani szczególnie o niego nie troszczą się, ani też nie uzmysławiają sobie, jak olbrzymie mogłyby być rezultaty całkowitej choćby tylko częściowej straty wzroku.
Mogłoby się tak stać z powodu na różne choroby, jednak na szczęście nie zdarza się to za często.

Pogorszenie widzenia tak, całkowita utrata już rzadko.

Zwolennikom sprawdzonej informacji zalecam ten tekst (https://plock.centrumdemed.pl/), ponieważ nie dosyć, że mówi on o podobnej kwestii, to robi to też w niezwykle zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Niemniej jednak powinniśmy regularnie chodzić na kontrole do lekarza okulisty i to tam robić dokładne badanie tego narządu. Kuriozalnie komputerowe badanie wzroku, które przeprowadzane jest bądź to w gimnazjach, bądź to w specjalnych pojazdach (objazdowe badanie wzroku), po którym uzyskuje się komputerowy druk, na podstawie którego kupujemy okulary, może okazać się przyczyną ogromnych kłopotów. Chodziłoby o to, że takie badanie może być tylko i wyłącznie podstawą do dalszych obserwacji, nie natomiast do zakupu jakichkolwiek okularów. Jeżeli to wykonamy, powinniśmy je natychmiast wyrzucić do śmieci. Slogan "komputerowe badanie wzroku" bywa często wyłącznie chwytem marketingowym, a jego wynik musi być jeszcze zinterpretowany przez właściwego specjalistę, zatem lekarza okulistę czy też optometrystę.

badanie wzroku

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dla osób, które nie spotkały się jeszcze z takim zawodem, należałoby zaznaczyć, że w ramach jego kompetencji jest badanie wzroku jego Pacjentów i także wykonywanie różnego rodzaju badań technicznych. Ma to na celu ocenę stanu zdrowia narządu wzroku i ustalenie rodzaju czy przedziału ewentualnych problemów.

Bada on także funkcje wzroku przy pomocy wyspecjalizowanych instrumentów m.in. do mierzenia ostrości widzenia czy ruchu gałek ocznych. Wykrywa on także oraz diagnozuje dolegliwości narządów wzroku czy zaburzenia wiążące się z ruchem gałek ocznych.