Czy to prawda że niepłodność można efektywnie leczyć?

Większość młodych par chciałoby mieć dziecko. Niestety niekiedy bywa w życiu tak, że nawet najbardziej usilne starania są nieefektywne. W niektórych przypadkach problemem jest niepłodność. Na szczęście współcześnie można starać się walczyć z tego typu problemami. Jeśli więc obawiamy się u siebie niepłodności, najważniejszym etapem będzie w głównej mierze wizyta u lekarza specjalisty.

Autor: www.bodyclock.pl

W Polsce z problemem niepłodności boryka się co szósta para. Jest to choroba, którą w wielu przypadkach można wyleczyć. Z pomocą z pewnością przyjdzie m.in. profesjonalna klinika (Zobacz więcej: klinika estetyczna szczecin) niepłodności Katowice, gdzie wykwalifikowani lekarze pomagają parom w poczęciu dziecka (bardzo pomocna strona, warto zajrzeć na gyncentrum.pl). Powinniśmy jednak pamiętać, że niejednokrotnie bezpłodność może wynikać również ze stylu życia, jaki prowadzimy. Bez wątpienia ma to ogromny wpływ na efekty w staraniach o dzieci.

Wiedzieć należy o tym, że ryzyko bezpłodności rośnie razem z wiekiem. Szczyt płodności w sytuacji kobiet przypada na 20-25 rok życia. Specjaliści udowadniają, iż po skończeniu 30 lat szanse na zajście w ciążę maleją.

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zawsze jednak za problemy z poczęciem dziecka odpowiada wyłącznie kobieta - w wielu przypadkach niepłodny okazuje się mężczyzna. W najczęściej jednak niepłodność w bardzo wielu sytuacjach można z sukcesem leczyć. Specjaliści udowodniają, iż tylko 3 procent ludzi cierpi na nieuleczalną niepłodność. W każdym innym przypadku skuteczne leczenie może przynieść oczekiwane rezultaty.

Niezaprzeczalnie niezwykle ogromne znaczenie ma codzienny tryb życia. Szanse na poczęcie dziecka powinny znacząco wzrosnąć, jeżeli zadbamy trochę bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi w głównej mierze palenie papierosów. Badania udowadniają, że może to zmniejszyć szansę na zajście w ciąże nawet o 20 procent (więceJ ). Problem mogą stanowić także bardzo restrykcyjne diety, jakie wielokrotnie prowadzą do różnorakich zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny odpoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W przypadku mężczyzn również sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, aczkolwiek dodać trzeba również siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Powinniśmy więc starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeżeli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.