Czy powinniśmy korzystać z zabiegów, w jakich stosuje się botoks? Na czym polegają tego typu zabiegi?

Botoks powoduje, iż rysy stają się łagodne, zaś twarz wygląda jak o kilka lat młodsza. Botoks jednakowoż działa tylko na mimiczne zmarszczki, więc jeżeli planujemy pozbyć się tych, które powstały w procesie naturalnego wiotczenia oraz opadania skóry, to należy poszukać pozostałych metod. Botoks faktycznie jest toksyną botulinową. Jest to substancja jaka jest produkowana przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus, często definiuje się ją zaś, jako jad kiełbasiany, ponieważ w sposób naturalny powstaje w zepsutych wędlinach oraz konserwach.

dermatologia estetyczna
Autor: 123rtf
Źródło: 123rtf

Połknięty jad kiełbasiany to bardzo silna trucizna, jednakowoż wstrzykiwany w niezbyt dużych ilościach w mięśnie nie działa szkodliwie. Mechanizm wpływu botoksu wykorzystały początkowo tego rodzaju dziedziny, jak neurologia i okulistyka. Toksynę botulinową wykorzystano między innymi do usuwania zbyt dużego napięcia mięśni i dla dzieci chorych na porażenie mózgowe, ale również u ludzi po udarze mózgu. Kiedy zaczęto leczyć nią zeza, stwierdzono, iż nie tylko poprawia kondycję oczu, ale także dodatkowo poprawia zmarszczki na twarzy. Różnymi sposobami opracowano więc właściwe dawki, ale i sposoby wstrzykiwania preparatu, i dzięki temu botoks rozpoczął karierę w obszarze dermatologii estetycznej. Na całym świecie zabiegi z zastosowaniem botoksu zaczęto wykonywać już pod koniec lat 80-tych, w naszym kraju zaś botulina była obecna w gabinetach medycyny estetycznej dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a mianowicie w 96 roku. Obecnie jest to dość popularna metoda polepszania swojej urody, w całym kraju znajduje się wiele miejsc, w jakich można wykonać tego typu zabieg, jak botox Katowice (botox katowice).

botox
Autor: Fotolia
Źródło: fotolia.pl

Na tego typu zabieg jesteśmy w stanie się wybrać nawet, jak mamy 25 lat. Dość często jest w sumie tak, że wyraźne mimiczne zmarszczki są dostrzegalne już u bardzo młodych osób. W takiej okoliczności wstrzyknięcie botoksu będzie działać także profilaktycznie. Im mocniej będziemy marszczyć czoło, to bardziej nieznaczne prawdopodobieństwo, iż zmarszczka utrwali się i w przyszłości będzie widoczna też bez żadnej mimiki. Na pewno powinniśmy rozważyć tego typu zabieg, szczególnie, jak inne metody są bardziej zaawansowane i nie do końca jesteśmy do nich przekonani. Możemy to przeprowadzić pod tym adresem kliknij tutaj. Botoks tymczasem jest bezpieczny, sprawdzony oraz przetestowany.