Co musi być w każdej kosmetyczce?

W żadnej domowej kosmetyczce nie może zabraknąć najbardziej potrzebnych preparatów, bez jakich nie może zacząć dnia się żadna dziewczyna. Powinny się tam znaleźć zatem wszystkie niezbędne kosmetyki do makijażu jak i środki do higieny. Sprawdźmy więc co warto mieć w swoim kuferku.

wykonywanie makijażu
Autor: Ashley MacKinnon MacKinnon
Źródło: http://www.flickr.com

Postawą jest właściwy makijaż. Z tej właśnie przyczyny oprócz akcesoriów takich jak pędzel do pudru, w kuferku musi się pojawić w każdym wypadku podkład, który gwarantuje idealne dopasowanie. Typów podkładów są w sklepach dziesiątki i każda kobieta musi poświęcić trochę czasu aby dobrać ten najbardziej odpowiedni dla swojego rodzaju skóry.

Kiedy będziesz poszukiwać innych tego typu informacji na temat omawiany w niniejszym poście, to wejdź tu (http://www.gastrocentrum.pl/producent/thermo-future-box) - na pewno te materiały także Cię zaintrygują.

Podkład jest zatem niezmiernie ważnym elementem udanego makijażu. Jednym z zalecanych preparatów jest Affinitone, jaki zapewnia idealne krycie przy równoczesnym nawilżeniu skóry (profesjonalny Affinitone). Idealnie nadaje się do codziennego makijażu, ponieważ daje skórze świeży, wypoczęty wygląd. Poza tym, należy pamiętać o korektorze, jaki często przydaje się w nieoczekiwanych okolicznościach. W naszym kuferku nie może zabraknąć atrybutu każdej kobiety a więc pomadki. Najlepiej jakby pojawiły się tam dwa kolory, w tym uwodzicielska, soczysta, klasyczna czerwień, jaka sprawdzi się przy wielu okazjach. Musimy zadbać także o paznokcie, tak więc poza pilniczkiem w naszej kosmetyczce musi być również sprawdzony lakier jakim pomalujemy paznokcie. CND Shellack idealnie pokrywa a także zapewnia długotrwały, świetlisty rezultat na paznokciach. Z takim lakierem z całą pewnością będziemy się wyróżniać z tłumu innych dziewczyn.

każda kosmetyczka musi posiadać także standardowe produkty takie jak szare mydło bądź też wazelina. To wymienione w pierwszej kolejności świetnie oczyszcza oraz koi skórę twarzy. Świetnie również nadaje się do usuwania make upu (więcej na Ceneo). Jest całkowicie bezpieczne dla naszej skóry, gdyż nie zawiera chemicznych składników czy też środków zapachowych. Wazelina z kolei bardzo dobrze nawilża wysuszone wargi a także sprawdza się przy pielęgnacji rzęs.

Jeśli mówimy już o rzęsach, to w podręcznym kuferku powinien pojawić się eyeliner a także obowiązkowo tusz do rzęs oraz paleta cieni, aby w każdym momencie móc podkreślić swoją kobiecość. Przydadzą się z całą pewnością także chusteczki do demakijażu, które mogą nas uratować gdy nie mamy dostępu do wody a jesteśmy zmuszone zmyć makijaż.