Chcesz się zmienić, wciąż rozwijać, spożytkować swój potencjał – zobacz, kto może Tobie pomóc

Obecny świat to w dużej mierze bieg. Pęd do zadowolenia zawodowego, pęd do pieniędzy, gonitwa do polepszania własnego położenia. W tym ciężkim biegu często zapominamy o sobie. Wtedy zaczynają się problemy. Kto Wtenczas jest w stanie pomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeżeli rodzą się kłopoty, nie potrafimy nic poradzić ze swoimi emocjami, trzeba poprosić o pomoc. Fantastycznym rozwiązaniem w tym przypadku bywa psycholog. Słucha, doradza, pomaga znaleźć wyjście z sytuacji, która wcześniej była nie do pokonania. Należy wiedzieć, że psycholog to doktor duszy, który potrzyma nas za dłoń, jednak nie przepisze lekarstw (to może uczynić jedynie lekarz psychiatrii). To specjalista, do którego możemy iść z każdym problemem. Psycholog jest w stanie pomóc maluchom, które mocują się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, lęk przed pójściem do szkoły, niechęć do uczenia się, lęk po rozpadzie związku rodziców i tak dalej), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających trudności z samoakceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w ciągłym stresie z czasem zapętlają się i nie widzą bezpiecznych szlaków. Czym odmiennym jest coaching (chociaż bierze się tu ogniwa psychologii, to jednak trener nie jest standardowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to szkolenie, kurs, który pomaga wydobyć potencjał drzemiący w ludziach. Dzięki niemu człowiek ma szansę podjąć bardziej trafne decyzje, osiągać wyznaczony zamiar, pokonać własne bariery i ograniczenia, poznać siebie, poczuć się silniej dowartościowanym i znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, dobrze gospodarować czasem. Trener trener osobisty gdańsk coachingu pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i całym firmom. Tego typu sesje są bardzo popularne w firmach z zakresu biznesu czy finansów. Ma udowodnić pracownikom, iż można zmienić wiele rzeczy, aby czuć się lepiej i jednocześnie z większą chęcią rozwijać własną pracę. Uczy, iż własny rozwój, to też rozwój przedsiębiorstwa. W RP wiele korporacji korzysta z porad i wskazówek coachów, gdyż wierzy, iż dzięki nim, satysfakcja i radość pracowników przeobrazi się w rzeczywisty zysk.