Badania, które musi zrobić kobieta brzemienna

Kobieta brzemienna to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu powodów. pierwszy, najważniejszy, jako przynosząca życie mama, jako przyszła mama, więc również z niemałą dawką wymagań, poświęceń, zmiany sposobu teraźniejszego życia. Może właśnie, dlatego też narosło już tak wiele legend związanych z ciążą, iż powinniśmy o nich przypomnieć.

ciężarna kobieta
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Wypowiadanie są wszędzie, mało ważne czy żyjemy na wsi czy w Poznaniu, we wiosce, w której mieszka 20 rodzin czy w głośnej stolicy.

Spodobał Ci się przeczytany tekst? Jeżeli tak, to zapewne sprosta Twoim wymaganiom także bieżący wpis, który zaprezentowaliśmy w linku poniżej.

adoptujemy je z domu rodzinnego, powtarzane są nam przez babcie, omawiane wśród przyszłych mam poczynają bytować własnym życiem. Nic odkrywczego, bo jakiekolwiek życiowe wydarzenie, jak ślub czy ciąża to tak wielka sprawa, iż dzięki takiemu zaklinaniu rzeczywistości łatwiej nam sobie podołać z tym, co ma przyjść.

Nie są to jednakowoż znane zmartwienia przyszłych mam w stylu: czy częste dobre usg poznań nie stanowi zagrożenia dla płodu, lecz autentyczne perełki, jak: przechodzenie pod drabiną to ryzyko, że dziecko owinie się pępowiną…

Do grupy tych groźnych przesądów pasuje zapewne opinia, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, ponieważ w przeciwnym razie zostaniemy skonsumowani przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, lecz z łatwością to można sobie wizualizować i potwierdzić tego typu przesąd, ponieważ obecny jest w codziennym życiu, np. w trakcie stania w kolejce albo pomocy w pozostałych codziennych obowiązkach. nigdy przenigdy nie odmawiajmy więc kobiecie w ciąży.

Wpis prezentujący tego rodzaju kwestię jest bardzo dogłębny, ale warto poznać inny punkt wiedzenia. My zalecamy to źródło.

zabobon może być także dość śmieszny. Jeden z moich faworytów mówi, by nie wyglądać przez wizjer w drzwiach, gdyż to grozi, że nasz maluch będzie miał… zeza. Z czego bierze się to przekonanie graniczące z pewnością, nie mam pojęcia, ale bez trudu sobie mogę wyobrazić, iż winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, żeby coś dojrzeć. Tak je wykrzywiamy, że przejmie ten gest nasze dziecko…

Dla kobiet, które fantazjują o dziecku z pewnością spodoba się podpowiedź, iż można z łatwością zajść w ciąże, wystarczy tylko zasiąść na miejscu, które poprzednio zajmowała… tak, osoba ciężarna. Ktoś próbował? A co z mężczyznami, na nich też to działa? Taki mały żarcik - czytaj tutaj więcej.

Na koniec kucharskie skojarzenia. Jeśli pragniemy urodzić dziewczynkę potrzebny jest apetyt na słodkości, zaś jeśli marzymy o chłopczyku wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, drogie panie, gdyż to najłatwiejsza droga do tego, żeby nasza córeczka w przyszłości zeszła na niewłaściwą drogę.